Maddi Yardım Yapan İş Adamları

Bilgi: https://www.365kredi.com İşsizlik ve maddi konuda yetersizlik gün geçtikçe ülkemizde fazlalaşmaktadır. Geçim sıkıntısı birçok ailenin yaşantısını etkilemekte ve zor zamanlara yol açmaktadır. İşsizlik, kredi kartı borçları kapıya dayanmakta ve sıkıntılı günler geçirilmektedir. Eğer maddi durumunuz kötü ise ve yardım istiyorsanız Kaymakamlık ve Sosyal Yardımlaşma kurumlarına başvurabilirsiniz. Ya da telefonunuzdan 144 numaralı telefonu arayıp Alo Sosyal Yardım Hattı’na bağlanıp yardım isteyebilirsiniz.

Bu süreçte genel olarak 30 içerisinde sizin için bir gelir testi yapılır. Bu gelir testi asgari ücret yani şu an 1300 TL üzerinden hesaplanır. Eğer gerekli şartlar tutuyor ise yardıma ihtiyacı olan kişilere gıda ve maddi yardım yapılmaktadır. Bunların yanında bazı kişiler ve kuruluşlar da yardıma ihtiyacı olan kişilere maddi yardımlar yapmaktadır.

Bu kurumlar ve kişiler gerçekten yardıma ihtiyacı olan kişilere ulaşmaya çalışmaktadırlar. Kazandığı milyonlar arasından belirli meblalar ile okul, bağış, burs, maddi yardım olarak yardıma ihtiyacı olan kişilere umut ışığı olan iş adamları vardır. Koç Holding – Mustafa Koç, Bilkent Holding – Ali Doğramacı, Doğuş Holding – Ferit F Şahenk, Boydak Holding – Hacı Boydak, Ağaoğlu Şirketler Grubu – Ali Ağaoğlu, Cengiz Holding – Ekrem Cengiz, Arkas Holding – Lucien Arkas, Zorlu Holding – Ahmet Nazif Zorlu ve daha birçok zengin iş adamı büyük rakamlarla maddi yardım yapmaktadır.

Ülkede yoksulluk çeken binlerce insan devlet tarafından yardım görmeyince bu şekilde kuruluşlardan ya da kişilerden yardım talep etmektedir. Karnını bile zor doyurabilenlerin olduğu bu zamanda gönlü de zengin olup birçok insana yardımda bulunan iş adamları sayesinde insanların yüzü gülüyor. Maddi yardım yapan iş adamları dışında sosyal yardımlaşma kuruluşları da bu konuda yardım sağlayabiliyor. Yardımların çeşidine göre farklı kategorilerde bu ihtiyaçlar gideriliyor. Gıda, yakacak, barınma, maddi, eğitim, sağlık, özürlü ihtiyaçları, afet destekleri, terör yardımları gibi gruplar altında birçok şekilde yardım sağlanmaktadır. Belirli internet siteleri üzerinden ya da Sosyal Yardımlaşma Kurumu 144 numaralı telefonu arayarak bu çeşitli yardımlardan talep edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir