Müşteri Temsilcisi Arayan Bankalar

Bankalar belirli dönemlerde personel alarak bankalarını geliştirme yolun gitmektedirler. Yıl içerisinde pek çok banka personel alacağına dair ilanlar vermekte bankalara başvurmak isteyen kişiler de bu ilanlar doğrultusunda bankalara iş başvurusunda bulunmaktadırlar. Bankaların müşteri temsilciliği pozisyonlarına başvuru yapan kişiler bir değerlendirmeye tabi tutulmakta mülakat ve sınavları geçerlerse bankaların müşteri temsilciği pozisyonlarında görev almaktadır. Müşteri temsilciliğinden bankada idari pozisyona yükselen pek çok kişi bulunmaktadır. Bu sebepten ötürü bankada yükselebilenin ilk aşaması olarak müşteri temsilciliği görülmektedir. Müşteri temsilcileri bireysel olarak çalışılabileceği gibi çağrı merkezlerinde de görev alabilmektedir. Çağrı merkezinde iç arama ve dış aramalarda görev alabilen kişiler, müşterilerin ihtiyaçlarını ve mevcut beklentilerini karşılayabilmek amacıyla göreve alınmaktadır.

Müşteri temsilcisi pozisyonu için başvuran onlarca kişi bulunmaktadır. Bu sebepten ötürü müşteri temsilciği pozisyonu için çok büyük bir rekabet bulunmaktadır. Üslubu ve telaffuzu düzgün olan kendini iyi ifade eden kişiler bu pozisyon için seçilmekte ve daha sonra kendilerini kanıtlamaları halinde yükselme imkanı banka tarafından sağlamaktadır. Bankada çalışan kişilerin yan hakları ve sosyal hakları diğer çalışanlara göre daha fazla olduğundan ötürü bankada çalışmak iş arayan kişiler açısından son derece büyük önem taşımaktadır.

Gerek devlet bankaları gerekse özel teşebbüslü bankalar her daim müşteri temsilcisi pozisyonundan ilan vermektedir. Bu çağrı merkezlerinde sirkülasyonun çok fazla olmasından kaynaklanmaktadır. Ağrı merkezlerine alımlar çok fazla olarak dikkat çeker. Bazı müşteri temsilcileri müşterilerin sorunlarını çözmek amaçlı çalışırken, bazıları dış aramalar yaparak satış odaklı çalışmaktadırlar. Bankalarda da prim sistemleri söz konusudur. Kişiler performanslarına göre ya da primlerine göre prim almaktadırlar. Bu sebepten ötürü iş arayan kişiler yüksek prim oranları olması sebebiyle bankalara başvuru yapmayı tercih etmektedir.

TEB, Yapı Kredi, İŞ Bankası, Odeabank, Finansbank, Vakıfbank sürekli müşteri temsilcisi açığı bulunan ve personel arayan bankalar arasında yer almaktadırlar. İnternet siteleri üzerinden ilanlar vermekte olan bankalar, buraya göndermiş olduğunuz başvurular, ya da insan kaynakları sitelerine atmış olduğunuz cvlere dönüş yapmayı tercih eden bankalar size bu şekilde ulaşabilmektedirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir