Şifre değiştirme 192.168.o.1.1

Modem ve internet bağlantınız koptuğunda http://19216801.gen.tr/ üzerinden nasıl düzelteceğinizi öğrenin Günümüz dünyasının işleyiş sistemi artık teknolojiye bağlı olarak gelişmektedir. Hayatımızın her aşaması, her alanı artık teknolojiyle şekillenmektedir. Teknoloji her konuda en büyük yardımcımız olmaya devam etmektedir. Teknoloji sayesinde eskiden zor olan tüm işler kolaylaşmakta ve hız kazanmaktadır. Özellikle son yüz yıl içerisindeki gelişmeler çağımızı şekillendirecek kadar önemli boyutta olmuştur.

Çağımızın en büyük teknolojisi bilindiği üzere internettir. İnternet sayesinde tüm işler kolaylaşmakta, uzaklar yakın olmakta, eskiden çözülmesi oldukça güç olan pek çok problemin çözümü oldukça basitleşmektedir. İnternet artık hayatımızın her yerindedir. Evde, okulda, iş yerlerinde, hastanelerde ve hatta sokaklarda internet hizmetinden faydalanabilecek kadar gelişmiş bir hizmet ağı sunulmuştur.

İnternet artık bizim için olmazsa olmaz bir hal almıştır. Tüm işlerimizin temelinde internet yatmaktadır ve o olmadan tüm her iş ilerleyişini durdurmaktadır. Tüm resmi kurumların işleyişi, hastanelerin işleyişi, bankaların işleyişi, özel şirketlerin işleyişi kısaca dünya sisteminin işleyişi artık internet aracılığı ile sağlanmaktadır.

İşte bu yüzden her ev ve her iş yeri internet bağlatmak zorundadır.  İşlerini yürütmek isteyen herkes internet kullanmak amacıyla bu bağlantıyı sağlamak için başvuruda bulunmaktadır. Günümüzde internet bağlantısı olmayan hemen hemen hiçbir ev ya da iş yeri kalmamaktadır. Herkes internetin nimetlerinden faydalanabilmek için gerekli yerlere başvuruda bulunmakta ve bunun sonucunda da bağlantı kurabilmek için gerekli olan en önemli araç olan modem sahibi olmaktadır ve ilk iş olarak olması gerektiği üzere modemine bir şifre belirlemektedirler. Ancak kimi zaman bu şifreleri unutmak da mümkündür. Böyle durumlarda büyük sıkıntılar meydana gelmekte, internet bağlantısını kaybeden kişi işlerini halledemez duruma gelmektedir. Bazı durumlarda ise kişi şifresini unutmaksızın sadece güvenlik tedbiri amacıyla değiştirmek isteyebilir. Böyle durumlarda çözüm oldukça kolaydır. Modemimizin markası ne olursa olsun fark etmeksizin 192.168.o.1.1 linine tıklanarak ve oradaki yönergeler takip edilerek modem şifresi sıfırlanabilir ya da isteğe göre şifre değiştirme işlemi de yapılabilir. Söz konusu link ile tüm modem ayarlarımızı düzenleyebilir ya da değiştirebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir