TRT 1 Altın Petek Yarışma Başvurusu

Günümüzde televizyon kanallarında bilgi yarışması konseptli programlar oldukça dikkat çekmektedir. Özellikle verdikleri para ödülleri sayesinde oldukça dikkat çeken bu yarışmalar katılım oranı oldukça fazla olmaktadır.

Son zamanlarda farklı konsepti ve tamamen yerli oluşu ile dikkat çeken bilgi yarışmalarından biri de TRT 1’de yayınlanan Altın Petek adlı yarışmadır. Orijinal bir yapıda olması ve yüksek tutarlarda para kazandırması nedeni ile pek çok kişi bu yarışmaya katılmak istemektedir. Söz konusu bu yarışmaya katılmak için ise yapılacak işlemler şunlardır:

  1. İlk olarak Altın Petek yarışmasının kendi internet sitesi olan altinpetek.com.tv adresine giriş yapmamız gerekmektedir.
  2. Daha sonra ise sağ üst köşede bulunan “başvuru formu” bölümüne tıklamamız gerekmektedir.
  3. Açılacak yeni ekranda karşımıza bir başvuru formu çıkacaktır. Söz konusu bu başvuru formuna adımızı, soyadımızı, lakabımızı, doğum tarihimizi, cinsiyetimizi, boyumuzu, kilomuzu, eğitim durumumuzu, en son mezun olduğumuz okulu, bildiğimiz yabancı dilleri, katıldığımız kurs ve seminerleri, medeni durumumuzu, çocuğumuzun olup olmadığını ve çocuk sahibi isek kaç çocuğumuz olduğunu, doğduğumuz ve yaşadığımız şehri ve aslen nereli olduğumuzu, ailemizin yaşadığı şehri  ve kaç kardeş olduğumuzu, cep telefonu numaramızı, bize ulaşamadığı durumlarda aranabilecek bir numarayı, mail adresimizi ve varsa sosyal medya hesaplarımızı, adresimizi, mesleğimizi annemizin ve babamızın mesleğini, varsa sahip olduğumuz sağlık problemlerini, hobilerimizi, kullandığımız bir enstrüman varsa adını, en beğendiğimiz beş kitabı, en beğendiğimiz beş filmi, en beğendiğimiz beş müzisyeni, seyahat ettiğimiz yerleri, kendimizi nasıl tanımladığımızı ve çevremizin bizi nasıl tanımladığı, yaptığımız en büyük çılgınlığın ne olduğunu, yarışmadan kazanmak istediğimiz tutarı ve daha önce katıldığımız programları yazmamız gerekmektedir.
  4. Bir sonraki aşamada ise bize sunulan kategoriler arasından en başarılı olduğumuz kategoriyi seçmemiz gerekmektedir. Eğer kendimizi başarılı gördüğümüz başka bir alan da varsa onu da ekstradan belirtmemiz gerekmektedir.

Son olarak da uygun bir fotoğrafımızı ekleyerek ve doğrulama kodunu girdikten sonra “formu gönder” bölümüne tıklamak sureti ile Altın Petek yarışmasına başvurumuzu tamamlamış oluruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir