Vize Talep Dilekçesi Örneği

Vize talep dilekçesi örneği aşağıda ki yazımızdan öğrenilecektir.

Vize alabilmek için seyahat sigortası, otel rezervasyonu ve uçak biletli rezervasyon belgeleri gerekmektedir. Vize almak isteyen kişinin mesleğini belgeleyen meslek ve kazanç bilgilerine ait evrakları, çalışanlardan ise maaşının belirtildiği bordro istenmektedir. Banka hesabında yüklü miktarda para olduğunu gösteren banka dekontları da istenmemekle beraber hazırlanan evraklar arasında bulunur. Bunlara ek olarak aşağıda ki belgeleride dosya halinde sunmak gereklidir. Bunlar;

– Maaş bordrosu

– İmza sirküleri

– Vergi levhası

– Faaliyet belgesi

– 2 adet arka fonu beyaz vesikalık resim.

Schengen vizesinin geçerli olduğu Avrupa ülkelerinde kalış dönemi altı aylık olarak değerlendirilir. Doksan gün kalma süresi de verilmektedir. Sadece İtalya için vize süresini uzatmak mümkündür. Dosya halinde hazırlanan bu evraklar aşağıda örneğini vereceğimiz bir dilekçeyle vize istenen ülkenin konsolosluğuna teslim edilir.

 

………………….. Başkonsolosluğu.                              Tarih

 

Vize Bölümüne,İstanbul

 

 

Şirketimiz ortaklarından- çalışanlarından Sayın …………………… Ülkenizde …………..- ………..tarihleri arasında turistik amaçlı seyahatta bulunacaktır. Tarafına gerekli vizenin verilmesini rica eder, kendisinin vize bitiminden önce ülkeye döneceğini garanti ederiz.

Saygılarımızla

Kaşe ve İmza

(İmza yetkilisi tarafından imzalanacak ve kaşelenecek)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir