Diyanet İşleri Uzman Yardımcılığı Başvurusu

Diyanet İşleri Başkanlığı, Diyanet İşleri Uzman Yardımcılığı kadrosuna alım yapacaktır. Diyanet İşleri Uzman yardımcılığı için sözlü ve yazılı olarak iki aşamadan oluşan sınav yapılacaktır. Söz konusu yarışma sınavına;
En az lisans düzeyinde olmak üzere 4 yıllık dini yüksek öğrenim mezunu, Başkanlığın Atama ve Yer değiştirme yönetmeliğinde belirtilen ”ortak nitelik” leri taşıyan, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından açılan ihtisas kursunu veya yükseklisans/doktora bitiren, 2011 ve ya 2012 yılı KPSS’ den KPSSP 1-2-3-4-5-6-7-8 türlerinden en az 55 puan almış olan ve 35 yaşını aşmamış adaylar sınava başvuruda bulunabileceklerdir.


Sınav başvuru tarihleri; 28.09.2012 -12.10.2012’dir. Son gün olan 12.10.2012 tarihinde en geç saat 17.30’a kadar nüfus cüzdanları, sabıka kayıt belgeleri, + biyometrik fotoğraf, İş Talep Formu, işe başvurma dilekçeleri ve yukarıda belirtilen şartları sağladıklarını gösterir belgelerle başvuruların tamamlanması gerekmektedir.
Sözlü ve yazılı sınavların detayları ve konuları ile ilgili ve İş talep formuna erişebilmek için http://www.diyanet.gov.tr adresini ziyaret etmeniz gerekmektedir.
Detalı bilgi ve paylaşım için yorumlar kısmından bilgilerinizi paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir