Fizyoterapi Teknikeri Maaşları

İnsanların çeşitli nedenlerle hareketinin kısıtlanmasından kaynaklanan sağlık sorunlarının ortadan kaldırılması için yapılan pek çok işlem bulunmaktadır. Ancak tabii ki önemli olan bu işlemlerin tamamını bilgili kişilerin yapması gerekir. Fizyoterapistler hareketleri yaşadığı problemlerden dolayı kısıtlanan kişilere yardımcı olmak için tüm bilgilerini kullanırlar.

İnsanların yaşamış olduğu en büyük problemler arasında yer alan bu kısıtlanma durumu maalesef en zor durumlardan bir tanesidir denilebilir. Tabi insanların en zor anında yanında olan fizyoterapistlerin maaşları da son derece önemlidir.

Fizyoterapist olarak insanların sıkıntılarını ortadan kaldırmak isteyen ama geçim sıkıntısına düşer miyim korkusuna düşen kişilerden iseniz fizyoterapistlerin maaşlarına ufak bir göz atmanızı öneririz.

Fizyoterapistlerin maaşları seviyelerine göre değişim göstermektedir. Meslek yüksekokulundan Elektronörofizyoloji Teknikeri olarak mezun olmuş kişiler 10. derecenin 2. kademesi olarak işe başlamaktadır.

Bu kişilerin mesleğe ilk başladıklarında aldıkları ücret 2.230 TL’dir. Fizyoterapistlerin daha işe ilk girdikleri anda almış oldukları bu maaş aslında onların hiçbir şekilde geçim sıkıntısı derdine düşmeyeceğinin de bir kanıtı olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir