İstifa Dilekçe Örneği

İstifa dilekçesi örnekleri bir çok şekilde verilebilir. İstifa dilekçesindeki, en önemli tema işi bırakacağınızı işverene bildirmenizdir. Dilekçeyi yazarken dikkat edilecek hususlardan biri de sade ve anlaşılır bir dil kullanmanızdır. İstifa dilekçesinde gerek görürseniz istifa nedeninizi kısaca yazabilirsiniz. Eğer bu istifa nedeninizi uzun uzun, zaman ve yer ayrıntılarına girerek anlatırsanız, bu istifa mektubu olur. İstifa mektubu ile istifa dilekçesi arasındaki fark, istifa nedeninin detaylandırılmasıdır, dememiz yanlış olmaz herhalde.

İstifa dilekçesi yazarken hangi makama olduğu, günün tarihi, hangi görevinizden, ne zamandan itibaren, hangi sebeple (isterseniz yazmaya bilirsiniz) istifa ettiğinizi belirtmeniz ve bu dilekçeyi imzalayarak işvereninize sunmanız gerekmektedir.

 

İsterseniz bir dilekçe örneği vererek bu konuyu detaylandıralım,

 

 

………………………………………………….Makamına/Şubesine.         Tarih

 

……………………………. Şirketindeki ,………………….. görevimden gördüğüm lüzum üzerine( burada istifa nedenimizide bir- iki cümleyle anlatabiliriz) ………………… tarihinden itibaren ayrılacağımı, bilgilerinize sunar gereğinin yapılmasını arz ederim.Saygılarımla

 

Kişinin adı soyadı imzası

 

 

Bu istifa dilekçesinde kullanacağımız dil sert olmamalıdır. Saygılı ve kibar bir dille yazmamız bize ilerki yıllarda bu şirketin, bize referans olmasını sağlayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir