Sağlık Bakanlığı Başasistanlık Atama Sınavı Başvurusu

Sağlık Bakanlığı’nda başasistanlık pozisyonu başvurmak isteyenler için atama sınavı duyurusu yapılmıştır. Bakanlıkça yapılan açıklamaya göre sınav tarihi 04 Kasım 2012 olarak belirlenmiştir. Sınava girecek adayların başvuru yapmaları gerekmektedir. Adaylar yazılı ve sözlü bilim sınavına katılacaklardır.

Sınav ücreti 50 TL olup, başvurusu uygun görülen adaylar Bakanlığın Ziraat Bankası Ankara Beşevler, Halk Bankası Küçükesat ve Vakıf Bankası Merkez şubelerinden birine ‘kurumsal tahsilât programı’ ile yatırılacaktır. Sınav ücretini yatıran adaylar www.meb.gov.tr adresinden başvuru adımlarını tamamlayacaklar ve çıktılarını alacaklardır.

Başvurusu uygun görülen ve sınav ücretini yatıran adayların bu aşamayı da tamamlaması ile başvuru kesinleşmiş olacaktır. Sınava girmesi kesinleşen aday listeleri yine www.meb.gov.tr sitesinde açıklanacaktır. Bu listeyle sınav girişi kesinleştirilmiş olan adaylar 23 Ekim tarihi itibariyle ilgili siteden sınav giriş belgelerini çıktı alacaklardır. Bu belgeyi alanlar son 6 ay içinde çekilmiş bir fotoğrafları ile belgeyi üst makamlarına ve amirlerine onaylatacaklardır.
Yazılı bilim sınavı Ankara’da yapılacak olup sınav yeri henüz belirlenmemiştir. İlgili açıklama Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından yapılacaktır. 06 Kasım günü sınav soru ve cevap anahtarı www.saglik.gov.tr sitesinden, sonuçları ise sonuçları 26 Kasım günü www.saglik.gov.tr , www.meb.gov.tr sitelerinden açıklanacaktır. Bu sınavdan 60 ve üzeri puan alan adaylar sözlü bilim sınavına katılamaya hak kazanacak olup, sözlü bilim sınavı ile ilgili tüm detay ve aşamalar yazılı sınav sonuçlarının ilanı ile birlikte adaylara duyurulacaktır.
Detaylı bilgi için www.saglik.gov.tr adresini ziyaret edebilir ve yorumlar kısmından paylaşımda bulunabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir