Şifresiz Sgk Sorgulaması

E-devlet sistemi içerisinde yer alan SGK sorgulama sistemine artık şifresiz olarak ulaşabilirsiniz. Şifresiz SGK sorgulaması 15 Aralık 2011 tarihinden itibaren başladı ve e-devlet sisteminden ayrıldı. Şifresiz olarak sunulan bu hizmette kişisel bilgilerinize girerek SSK hizmet dökümünüzü ve bağkur hizmet dökümünüzü alabilirsiniz.

SSK hizmet dökümü şifresiz olarak ulaşılabilmesi için şu kriterleri koyuyor. Nüfusa kayıtlı olduğu il/ilçe ve bunun gibi herkesin doğrudan ulaşamayacağı özel bilgileriniz bulunuyor. Eğer bu bilgilerinize ulaşılmasının mümkün olmadığını düşünüyorsanız sisteme bu şekilde giriş yapabilirsiniz.

SGK sadece SSK hizmet dökümünü şifresiz olarak sunmuyor. Aynı zamanda şifresiz bağkur sorgulama işlemi yapılmasına da izin veriyor. Şifresiz SGK sisteminde yine nüfusa kayıtlı olduğunuz il/ilçe, t.c. kimlik numaranız, cilt numaranız, aile sıra numaranız ve doğum tarihinizi giriyorsunuz. Ardından bu bilgilerin eksiksiz ve doğru girilip girilmediği sistem tarafından kontrol ediliyor. Sistem bilgilerinizin doğru olduğuna kanaat getirirse açılacak sayfada bulunan “hizmet dökümü 4B” linkine tıklıyorsunuz ve bağkur hizmet dökümüne şifresiz olarak ulaşmış oluyorsunuz. Üstelik ulaştığınız bu bilgilerin dökümanını almanız da mümkün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir