Tefeciler kredi verirken gelir belgesi istiyormu

Malumunuz borç para bulmak için yaptığımız ilk şey krediye başvurmaktır. http://www.tefeci.net ‘in çözümlerini anlattığı ama düşük kredi notu, kara listede olmak, ödeme düzensizlikleri, birden fazla bankaya borçlu olmak, maaşımızda haciz olması gibi sebeplerden bankalar her zaman kredi vermeyebiliyor. E böyle bir durumda başlıyoruz araştırma yapmaya, teknoloji öyle bir noktada ki yazdınız mı arama motoruna her şey çıkıyor ortaya. Altına taksit yapanlar mı dersin, kredi notunuzu yükseltiriz diyen mi dersin, senetle borç veriyorum diyen mi dersin, dahası tefecilere bile ulaşabiliyorsunuz.

Tabi aleni tefeciyim demiyorlar. Bu tür sitelere girin genellikle sizi uyarıcı yazılar görürsünüz kendileri sütten çıkma ak kaşık, size yol yöntem söylerler sözüm ona danışmanlık yapıyorlar, yazının altında bir sürü yorum. Zor durumda olanlar telefon numaralarına kadar yazıyor maalesef açık hedef halime getiriyorlar kendilerini.
Yazmışlar oraya kocaman kocaman gelir belgesiz kredi verilir. Sizin hiç aklınız alıyor mu elin adamı niye size para versin. Vardır bunda bir bit yeniği. Legal adıyla kuyumcu, finans şirketi, danışmanlık şirketi, galeri adı altında tefecilik yapan kurum yada şahıslar, gelirinizi tespit edebileceğiniz bir belge istiyorlar ama bu olmazsa olmazları değil. Borcunuzu ödemediğinizde maaşınıza haciz koydurup onu alacağız diye uğraşmazlar. Adamlar yüksek faiz oranlarıyla para üzerinden para kazanıyor. Onlar için vakit demek nakit demek. Bu yüzden sizin gelirinizden çok ev, araba, arsa, tarla aklınıza ne gelirse onları teminat olarak görmek isterler. Varsa gayri menkulünüz tefeciler için en klas müşteri siz olursunuz. Bir de kefil isteme ihtimalini gözden kaçırmayın. Bankalar da bir son vardır. Durları durakları vardır.

Olumsuzsa bir şeyler vermiyoruz deyip kestirip atarlar ama tefecilerde tam tersi. Durum ne kadar vahimse onlar için o kadar iyidir. O parayı sana verirler ama ödeyene kadarda ömründen ömür gider. Tanıdığınız güne lanet edersiniz. Ödeyemediğiniz her taksit için yüksek oranlarda faiz işletirler. Birde boş senet imzalattılar mı değmeyin keyiflerine. Öyle beklemek falan bilmezler. Kuş kadar aldığınız para dağ gibi olmuştur nasıl bu hale geldiğinizi anlayamazsınız da. Siz tüm olanı farkettiğinizde ise bizim tefeci tayfası atı alıp Üsküdar’ı çoktan geçmiştir. O yüzden siz siz olun bu tür insanlara da kurumlara da boş verin.

Kaynak: http://www.gelirbelgesizkredi.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir