Yeni İş Göremezlik Parası Ödeme Şartları

Yeni iş göremezlik parası ödeme şartları bağ-kur çalışanları için geliyor. Bağ-kur çalışanları iş yerinde gördükleri hasar, analık istirahati sırasında iş göremezlik ödemesi alamıyorlardı. Ancak yeni düzenleme ile bağ-kurlulara bu hak verilmiştir. Bu hak SSK’lılar kadar geniş çerçevede tutulmamıştır. Ancak yine de bu hakkın onlara tanınması da bir ayrıcalık olarak görülebilir. Bu hak tanındıktan bir müddet sonra çerçevenin genişletilmesine karar verilebilir.

İş göremezlik parası nereye yatıyor diye öğrenmek isteyenlerin bilmesi gereken başka bir yenilik ise SGK 2013 yılından itibaren yeni iş göremezlik ödeneklerini Ziraat Bankasına yatırıyor. Kişiler Ziraat Bankası gişelerinden ya da atmlerinden iş göremezlik ödeneklerini alabilirler.

İş göremezlik ödenekleri ne zaman yatar sorusunun cevabı vermek pek mümkün değildir. Ancak SSK iş göremezlik parası sorgulama sayfasından iş göremezlik paranızın yatıp yatmadığını görebilirsiniz. Ayrıca SGK iş göremezlik parası sorgulama işleminizi e-devlet şifreniz olmadan da yapmanız mümkün. Eğer etrafınızda yakın Ziraat Bankası ya da atm yok ise paranızı PTT’den de çekmeniz mümkün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir