Kredi Puanı Sorgulama

Bankalardan kredi çekmek isteyen kişiler ilk önce kredi puanı sorgulaması yapmalıdır. Bankalar kendilerinden kredi çekmek isteyen müşterilerinin ilk önce kredi notlarına bakıyor ve ona göre kredi vermeyed değer olup olmadıklarına karar veriyor. Eğer kredi notunuz bankanın belirlediği kredi notunun aşağısında çıkarsa büyük ihtimal banka size kredi vermeyecektir.

Kredi notunuzun yüksek ya da düşük olması daha önceden aldığınız krediyi zamanında ödeyip ödemediğinize göre değişmektedir. Eğer kredinizi öderken zorlanmışsanız kredi notunuz buna bağlı olarak düşük olacaktır. Ancak zamanını geçirmeden ödemişseniz yüksek olacaktır.

“Kredi notumu nasıl öğrenebilir ve yükseltebilirim.” diye düşünenler için ise şu cevabı verebiliriz. Kredi notu öğrenme işlemini önceden kredi notunuzu öğrenebilmek için bankalara başvurmanız ve bu notu bankadan çıkan olumsuz ya da olumlu cevabın ardından öğrenebilirdiniz. Ancak şimdi kredi notunuzu online olarak öğrenmeniz mümkün. Kredi notu yükseltmeye gelince ise tek yapmanız gereken şey yeniden bir banka kredisi alıp bu krediyi hiç zaman kaybetmeden ödemeniz gerekmektedir. Bu sayede kredi notunuzu da yükseltmiş olacaksınız.

kaynak: http://www.kredisorgulama.org

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir